PILIETIŠKUMO UGDYMO RYTMETIS DARŽELYJE

Nuo mažų dienų su savo vaikais turime kalbėtis apie mūsų tautai svarbias datas, skiepyti meilę tėvynei bei puoselėti jos tradicijas. Ne paslapti, kad darželis – tai pirmoji ugdymo įstaiga iš kur vaikai parsineša žinias apie Lietuvą bei jos įstoriją.

Minint Lietuvos Valstybės Atkūrimo 98-ąsias metines, Vasario 18 dieną darželyje vyko pilietiškumo ugdymo rytmetys „Mano širdy - Lietuva“. Dieną prieš tai darželio ugdytiniai apsilankė R.Juciaus namuose įrengtame muziejuje „Senovė“. Čia vaikai ne tik pamatė ir sužinojo daug įdomių dalykų, bet ir galėjo susipažinti bei pačiupinėti senovinius lietuvių darbo bei buities įrankius.

Šventinį rytmetį vaikai nešini vėliavėlėmis ir segėdadami trispalvėmis širdelėmis susirinko į papuoštą salę. Čia darželio ugdytinius pasitiko tautiniais rūbais pasipuošusi lietuvaitė - auklėtoja Ingrida Zabramskienė. Renginio metu vaikai drąsiai demonstravo savo žinias apie mūsų šalies simbolius, studijavo žėmėlapį ieškodami Gelgaudiškio, Vilniaus bei kitų miestų. Džiaugėsi, kad Nemunas teka pro mūsų miestelį ir čia gyvenantys žmonės linksmi ir laimingi. Įdomu vaikams buvo pamatyti, kaip Lietuva suskirstyta į etnografinius regionus, o renginio vedėja ne tik pademonstravo suvalkietiškus tautinius rūbus, bet ir apie juos papasakojo bei leido pačiupinėti ir iš arčiau apžiūrėti.

Džiugu, kad daugelis vaikų ne tik atpažįsta Lietuvos Prezidentę, bet ir su pagarba gieda Lietuvos himną. Vaikai vedami lietuvaitės turėjo galimybę atidžiau pasižvalgyti ne tik po savo gimtąjį miestelį Gelgaudiškį, bet ir po Lietuvos sostinę bei išgirsti legendą apie Vilniaus įkūrimą. O taip pat ir pamatyti kokių dar įdomybių vietų galima aplankyti Lietuvoje.

Renginio metu vaikai ne tik įtvirtino žinias apie mūsų šalį, bet ir gimtadienio proga Lietuvai dovanojo gražiausios posmus, dainelės bei ratelius. Šventės pabaigoje skambant populiauriausioms dainoms apie Lietuvą visų grupių vaikučiai piešė kolektyvinį darbą „Tu mano tėvynė – tu mano Lietuva“.

Su vaikais reikia kalbėtis apie mūsų šalį, apie jos praeitį. O paprasti pokalbiai, paaiškinimai apie Lietuvą, darbelių darymas šią tema, himno giedojimas, dainos, eilėraščiai, rateliai, išvykos – ugdo pilietiškumą. Tikimės, kad pilietiškumo daigelis pasėtas, belieka puoselėti šiuos jausmus mūsų jaunąjai kartai.