PROJEKTAS VALSYBĖS ATKŪRIMO DIENAI PAMINĖTI „GRAŽI MŪSŲ LIETUVA“

LIETUVA.

KAS YRA LIETUVA?

KĄ ŠIS ŽODIS REIŠKIA MŪSŲ MAŽIESIEMS?

KAIP ATRODO MŪSŲ VĖLIAVA, HERBAS?

Vasario 16-oji – ypatinga šventė visai Lietuvai, neišskiriant ir pačių mažiausiųjų. Mūsų darželio bendruomenės iškilmingai paminėjo šią Lietuvai svarbią datą.

Pilietinis ugdymas turėtų žengti koja kojon su tautiniu ugdymu. Šeimai ir pedagogams tenka svarbus vaidmuo – siekti, kad pilietiškumo ir tautiškumo ugdymo tikslai pasiektų vaikų širdis, perteikiant juos kūrybiškai, aiškiai ir kritiškai,. Labai svarbu skatinant pilietinį ir tautinį ugdymą ugdyti meilę, pagarbą savo šaliai, kalbai, istorijai. Tam tinkamos priemonės: pokalbiai, žaidimai, kūryba, menas, šventės.

Vasario 16-oji mums, suaugusiesiems, yra žinoma kaip Lietuvos valstybės atkūrimo diena. O darželio vaikai šią dieną šiltai vadina Lietuvos gimtadieniu. Šiuolaikiniame skubančiame pasaulyje nyksta senosios vertybės, papročiai, tradicijos, mažai kas bekalba tarmiškai.

Vasario 15 d. darželyje vyko šventė „Graži mūsų Lietuva“, skirta ne tik paminėti Lietuvos gimtadienį, bet ir pakeliauti po Lietuvą.

Kad vaikučiai galėtų didžiuotis savo gimtine - Lietuva, jos grožiu, kalba, puoselėtų senolių palikimą, reikia aiškinti ir rodyti nuo pat mažens.

Vienas iš renginio tikslų buvo pristatyti liaudies dainą, žaidimą ar eiles. Liaudies muzika ne tik turtina dvasinį pasaulį, bet ir sužadina norą pažinti krašto istoriją, tautos papročius, tradicijas, padeda ugdyti patriotinius jausmus. Tuo galėjome įsitikinti stebėdami grupių pasirodymus.

Visi su nekantrumu pradėjome šiai šventei ruoštis. Šventei vaikai piešė piešinius, gamino vėliavėles, darė žmogeliukus – lietuvaičius, statė statinius, gamino vairus, spalvino autobusiukus, su tėvų pagalba gamino laivą, kad galėtų keliauti po Lietuvą, užsukti į didžiuosius Lietuvos miestus. Auklėtojos pristatė įžymias bei lankytinas vietas sostinėje Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Gelgaudiškyje.

Galime tik pasidžiaugti, kad, besiruošdami šiai šventei, darželio auklėtiniai pagilino žinias apie mūsų tėvynę Lietuvą, o  šventės metu  patyrė gerų emocijų patys puoselėdami liaudies kūrybą.

Vyr. Auklėtoja Rūta Vaičaitienė