Rudenėlis žemėn atkeliavo

Spalio 20 – ąją dieną papusryčiavusios dvi mažiausiųjų darželinukų grupės „Žiogeliai“ ir „Nykštukai“ suruošė šiltą išmoningą pažintinį rytmetį „Rudenėlis žemėn atkeliavo“. Visa tai – dviejų mėnesių pažintinis kelias į rudens reiškinių atradimus, stebėjimus, į rudeniškų spalvų slėpinius, į gamtos orų nuotaikų kaitą ir jų priežasčių pradinį suvokimą. Tai – atsakymų ieškojimas į daugybę klausimų KODĖL ? Dažnos išvykos į darželio, parko teritorijas leido iš arčiau pažinti beržą, klevą, ąžuolą, skirti jų lapų specifiškumą, atskirti medį nuo krūmo. Įdomūs pokalbiai grupėse apie tai, kas auga sode, darže, kokius vaisius ir daržoves mes valgome, kokius patiekalus iš jų galima paruošti, kokią naudą jos teikia žmogaus sveikatai. Ne kartą keliavome į miško augalijos įvairovę, susipažindami su miške augančiais grybais: raudonviršiais, baravykais, net nuodingosiomis musmirėmis. Rinkome giliukus, kaštonus.
Šventinį rytmetį mažiausieji darželio auklėtiniai patys pavirto vaisiais ir daržovėmis, kuriomis buvo karūnuoti. Vaikai, dainuodami dainelę „Aš einu, aš einu rudenėlio takeliu“... suėjo į salę. Joje ant lapų šūsnio jau laukė žiemos miegu beužmiegąs ežiukas. Dainelės, žaidimai, mįslės, sumaniai auklėtojų pateikti mažiausiems, kėlė džiugią nuotaiką, žingeidumą, aktyvų pačių vaikučių dalyvavimą. Puikiai atpažinę nuo medžių krintančius lapus, jais paklojo patalėlį ežiukui ir užklojo lapų patalu žiemai, į sapnų karalystę jį palydėdami dainele.
Šauniems šventės dalyviams, o jais buvo visi, įteikti medaliai, jie buvo pavaišinti tarkuotomis morkomis su cukrumi, obuoliais. Netikėtas beldimas į duris akimirkai sustabdė šventinį šurmulį – kas ten? Visi nustėrę laukė... O pasirodo – tik lauktuvės – dovanos už salės durų. Tai gerasis dėdė Rudenėlis nepamiršo šauniųjų vaikučių, jiems „pagrybavo grybukų“, iš šiltųjų kraštų, kur niekada nebūna rudens, atvežė po mandariną...
Malonu, kad prie šios šventės, kuo gali, prisidėjo ir tėveliai, suprasdami ir palaikydami savo vaikučių kelią į pasaulio pažinimą ir suvokimą. Juk nėra nieko svarbiau už glaudų, nuoširdų šeimos ir mokymo įtaigos, kurioje vaikas mokosi, ryšį, bendravimą, supratimą ir palaikymą visais metų laikais, kasdienybės akimirkose, kurios tampa gražia kasmete tradicija šioje ugdymo įstaigoje, nes kasmet „Dėdė derlius žemėn atkeliauja“...

Auklėtoja metodininkė Valerija Vilčinskienė

dede rudenelis zemen atkeliavo