KNYGOS ŠVENTĖ

Saulėtą ir šviesų kovo penkioliktosios rytmetį papusryčiavę darželio vaikučiai skubėjo į salėje vyksiančią "Knygos šventę". Čia ant palangių puikavosi jų pačių atsineštų mylimiausių knygelių parodėlė.

Suėję salėn mažieji, vadovaujami meninio ugdymo pedagogės Gintvilės Samajauskienės, atliko dainelę "Mano knygelė", kuriai melodiją parašė ir mažuosius paruošė pedagogė Gintvilė pagal renginį organizavusios ir vedusios Valerijos Vilčinskienės žodžius.

Auklėtoja Valerija su vaikučiais aptarė knygos svarbą, reikšmę, vertę žmogaus gyvenime nuo gimimo iki brandos, trunkančios visą žmogaus kelią. Kalbėjomės apie tai, kaip reikia saugoti akis skaitant knygeles, stuburą, apie knygelės pasirinkimą, jos tausojimą, taisymą. Apžiūrėjome, kokių įdomių, įvairių formatų dabar leidžiamos knygelės. Bandėme pakelti pačias didžiausias, sunkiausias ir vos dviejų centimetrų ilgio ir pločio knygeles. Vaikučiai nustatė, jog knygelės skirtos suaugusiesiems ir vaikams. Visos jos turi savą paskirtį: informacinės, grožinės, profesinės, meninės, vaikiškos.

Nejauku buvo užsimerkti ir pajausti, ką jaučia neregintys žmonės. Jie negali skaityti knygelių akimis. Vaikučiai atrado, kad tada jiems gali kiti paskaityti, klausosi diskuose įrašytų. Turėjome galimybę patys paliesti, pabandyti, kaip žmonės skaito Brailio rašto knygas. Patys bandė liesti Brailio raštą knygos puslapiuose. Supratome, jog ypatingai jautrūs šių žmonių pirštų galai, atstojantys akis. Prisiminėme kurčnebylių gestų kalbą. Dar kartą įvertinome Dievo dovaną regėti ir girdėti, jos saugojimą - patiems nesusižeisti, taisyklingai sėdėti skaitant knygeles, saugoti ir draugus. Aptarėme jog knygeles liečia, varto daugybė žmonių, jos plyšta, kaip jas tvarkyti. Čia "atradome" Gintvilės knygelę, nustatėme jog joje gyvena dainelės, žaidimai. Visi mažieji įsijungė į žaidimą "Klausė žvirblis čiulbuonėlis". Bevartant knygelę apie gyvūnus, paukščius, vaikai prisiminė apie juos mokantys puikią dainelę, ją sudainavo.

Malonu, jog šventėje dalyvavo miestelio bibliotekininkės Jolanta ir Lina. Jos ne šiaip sau atėjo į šventę. Atėjo norėdamos papasakoti apie tai, kas tai yra biblioteka, kas joje yra, ką veikia jos pačios bibliotekoje. Atsinešė jos ir puikių įdomių, įdomiai išleistų knygelių vaikučiams. Pakvietė mažuosius su tėveliais, auklėtojomis apsilankyti bibliotekoje, pasiimti knygelių. Visi ryžtingai sujudo, kai Lina pakvietė vaikučius pasiimti iš bibliotekos "sergančių" knygelių ir jas "pagydyti". Jos pasiūlė peržiūrėti ir grupėse turimas knygeles, jas sutvarkyti, skaityti.

Dėkojame viešnioms, vaikučiams už aktyvų dalyvavimą renginyje, dainas, žaidimus, jų auklėtojoms. Salėje dar kartą nuskamba nauja dainelė "Mano knygelė". po renginio apžiūrima mylimiausių knygelių parodėlė.

Vos pamoką  trukusi šventė baigėsi. Tikėkime - mažųjų širdelėse ji pasėjo šviesos, žingeidumo mylėti knygelę, ją skaityti. Mylėti nuo pat gimimo. Ši šventė taip pat leido suvokti, kaip svarbu patiems saugoti ir branginti savo ir draugų sveikatą. Ir kaip laimingi turime jaustis, turėdami visus pojūčius, visas galimybes pasaulio suvokimui.

Valerija Vilčinskienė, Gelgaudiškio vaikų darželio "Eglutė"

auklėtoja metodininkė

Knygos šventės nuotraukos