SPORTINĖ PRAMOGA VAIKŲ GYNIMO DIENAI

"Mažo žmogaus didelės teisės, pareigos, norai... Mažo žmogaus didelis pasaulis. "...aš turiu teisę gyventi nieko nebijodamas, ..aš turiu teisę gyventi su mama ir tėveliu, ..aš turiu teisę lankyti darželį ir mokyklą,.. kai aš susergu, man turi būti suteikta medicinos pagalba, ...visi vaikai yra svarbūs". 1991metais dvidešimties žmonių grupė įkūrė savanorišką Lietuvos vaikų teisių gynimo organizaciją "Gelbėkit vaikus", siekdami įgyvendinti JTV Teisių konveciją. Šios organizacijos veiklos sritis - vaikų teisės.

Atsiliepiant į šį viso pasaulio vaikams skirtą renginį, ir mūsų darželio auklėtoja Zita Lenkutienė organizavo puikų sportinį renginį darželio vaikučiams "Saulė šildo, saulė šviečia, mus visus sportuoti kviečia". Renginys taip patiko mažiesiems, jog sunku buvo ir pabaigą rasti - vis prašė: "Dar, dar, dar..." Nuotaikingos, pagal amžių priderintos užduotys, draugų ir pedagogų palaikymas, maloniai pačių papuošta aikštelė, aktyvus dalyvavimas ir pačius nerangiausius išjudino. Daug džiaugsmo sukėlė apdovanojimai, o jų gavo kiekvienas, skanėstai, auklėtojų įvertinimai.

Ir saulėtos padangės kraštelis pro debesėlį tarsi užsakytas buvo - dovanele tapo mažiesiems, atnešdamas gerą orą. Džiugūs jie skirstėsi į grupes, kur laukė pietūs ir saldus miegelis po puikaus renginio, už kurį tikrai verta buvo dėkoti jį organizavusiai ir vedusiai auklėtojai Zitai, kuri nuoširdžiai  mažiesiems priminė ne tik jų teises , bet ir pareigas.

Gelgaudiškio vaikų darželio

auklėtoja metodininkė Valerija Vilčinskienė