Company Logo

Prisijungimas

SAUGUS KELIAS Į DARŽELĮ

Džiaugiamės, kad jau antrus metus mes, Gelgaudiškio vaikų darželio "Eglutė" mokinukai, aktyviai dalyvaujame mūsų miestelio bendruomenės centro "Atgaiva" projekte "Eismo saugumas bendruomenėje", kurį jau ketvirtus metus organizuoja Lietuvos Automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos. Mūsų bendruomenė jame dalyvauja trečius metus. Mes - patys mažiausi šio projekto dalyviai, bet labai aktyvūs. Ir kiek darbų nuveikėme, kiek daug reikalingų žinių, kiek praktinių įgūdžių įgijome per šias dvi veiklos projekte savaites.

 

  Auklėtojos su vaikučių pagalba sudarė veiklos projekte planą, o jame - visos svarbiausios mūsų darželyje veiklų sritys, labiausiai reikalingos ugdyme. Tam numatėme pokalbius:

"Mano kelias į darželį" ir braižėme planą,

"Kokį ženklą sutinku savo kelyje",

"Mano draugas - atšvaitukas",

"Neskubėk, ramiai žingsniuok gatve",

"Dviratis ir gatvė",

"Ant vienos kojelės mirksi trys akelės",

Stabtelėk, apsižvalgyk, mašinas visas matyk".

Eilėraščiai, mįslės, patarlės. 

Šio projekto veikla aktyviai pasireiškė ir meninėje veikloje. Mokinukai kartu su savo šeima piešė piešinius saugaus eismo tema, užrašė savų darbų komentarus. Vaikučiai piešė savo mylimus atšvaitukus, dainavo žinomas ir mokėsi naujų dainelių, žaidė žaidimus. Matematikos mokomųjų veiklų metu atliko skaičiavimus, mokėsi pažinti spalvas, geometrines figūras, iš kurių sudarytas šviesoforas. Gamtos pažinimo veiklos metu lankėsi gatvėse, vaikščiojo pėsčiųjų perėjomis, aptarė saugų elgesį gatvėje įvairiais metų laikais. Surengė piešinių galeriją "Aš saugus, kai žinau", kurioje puikuojasi šio projekto metu atlikti darbeliai, su tėveliais sudarė knygelę "Saugus kelias į darželį". Į svečius pasikvietė policininką, kuris atsakė į mažųjų klausimus, supažindino, dar kartą priminė žinomas pagrindines saugaus elgesio taisykles.

Projekto veikla baigėsi. Šiandien visi šio projekto dalyviai baigiamajai šventei apsilankė mūsų darželyje. Baigiamajai šventei paruošėme meninę - pažintinę programėlę, kurios metu pristatėme pagrindines situacijas, kurios dažnai ištinka mažiesiems eismo dalyviams kelyje. Tai nuoširdžiai atskleidė mažasis Klounas, kuris vis atsidurdavo tokiose situacijose. Mažieji policininkai jį nuolat "sugauna" negailestingais švilpukais ir nepermaldaujamu žodžiu: "Negalima". Tuomet taisyklė Klounui paaiškėja iš mažųjų širdelių atliekamų dainelių apie dviratuką, kurio vienas ratas nesisuko, apie traukinuką "Čiuku Čiuku", apie mėlyną autobusiuką, iš vaikučių aiškinimo. Klounas klaidą ištaiso ir prisižada niekada daugiau taip nesielgti gatvėje. Jis pasidžiaugė, kad galėjo paviešėti šioje šventėje, tiek daug visko sužinoti, išmokti.

Gelgaudiškio vaikų darželio direktorė Vilma Vidrienė dėkoja svečiams už pakvietimą dalyvauti šiame projekte, nuoširdų bendradarbiavimą, auklėtojoms už puikų darbą projekto metu, mažiesiems už išradingumą.

Gelgaudiškio specialiosios mokyklos direktorės pavaduotoja Genutė Žilinskienė, pasibaigus šventei, pastebėjo, jog: "visada smagu ateiti į darželį ir pajusti vaikišką dvasią, malonu bendrauti". Šios mokyklos direktorė Birutė Navikienė pasidžiaugia, jog: "atgimęs darželis, dar niekada jo nebuvo taip girdėti miestelyje. Dabar esate tiesiog atsivėrę, atsinaujinę, pačios auklėtojos yra laisvos, pasimokyti reikia iš jūsų to laisvumo, paprastumo". Darželio meninio ugdymo pedagogė Gintvilė Samajauskienė pastebi, jog: "visos auklėtojos stengėsi, kupinos idėjų ir amžius ne kliūtis". Šventei pasibaigus mažųjų laukė saldžios dovanėlės, saugaus eismo atributika.

Šis aktyvus ir praktiškas dalyvavimas bendruomenės veikloje leido dar kartą giliau suprasti pasitikrinti, kaip svarbu tinkamai elgtis gatvėje, saugoti save ir kitus eismo dalyvius. Pagilino pagrindinių taisyklių suvokimą, jų gyvenimišką esmę kasdienos gyvenime. Bendram rūpesčiui apjungė šeimą, joje augančius vaikus, jų mokyklą. Visa tai priartino prie bendrų visos miestelio bendruomenės rūpesčių ir jų sprendimų. Vaikučiams suteikė daug džiaugsmo, kūrybinio polėkio, naujų potyrių. Padėjo atrasti naujus meninėje , pažintinėje bendravimo, įsiliejimo į visuomenę ir jos veiklą būdus. Pagaliau - suartino šeimą, mokyklą, bendruomenę kaip glaudų, nedalomą vienetą, gyvenantį tais pačiais džiaugsmais ir rūpesčiais, kartu juos sprendžiančiais.

Valerija Vilčinskienė,

Gelgaudiškio vaikų darželio 

auklėtoja metodininkė 

Renginio nuotraukos:

 

 

 

 

 

 

 

     

 Paslaugos teikėjas

Nemokamos interneto paslaugos švietimo įstaigoms.

Lankytojai

Šiandien1
Vakar1
Visą laiką113168

VCNT - Visitorcounter

Sprendimas gelgaudiskio.darzelis@gmail.com.