LIAUDIES DAINA MAŽŲJŲ GYVENIME

Gražia tradicija tapo "Dainuokim, dainuokim, dainuokim" šventė Gelgaudiškio vaikų darželyje "Eglutė", jau treti metai iš eilės sukviečianti mažuosius dainorėlius. Pirmaisiais metais darželyje vykusi šventė į sekančių metų renginį paskatino pakviesti viso rajono darželių mažuosius dainininkus. Taip ir buvo padaryta.

Kadangi rajoninę šventę nutarta rengti kas antri metai, tai šiemet ji vyko tik mūsų darželio mažiesiems atlikėjams. Šventei ruošėsi visos keturios grupės. Pagal iš anksto sukurtus nuostatus buvo pageidauta, jog vaikučiai atliktų liaudies dainą, kuri artimiausia šio amžiaus vaiko balsui. Liaudies daina iš mažųjų širdelių gali suskambėti visu gražumu.  Gelgaudiškio Kultūros centro direktorius Edgaras Pilypaitis, miestelio bibliotekos vedėja Lina Uždravienė, Gelgaudiškio specialiosios mokyklos psichologė Dalia Kasparavičienė vertino mažųjų atlikimą. Šioje šventėje nebuvo laimėjusių ar pralaimėjusių, visi buvo įvertinti. Kas už skambiausią dainą, kas už atlikimo originalumą, už artistiškumą. Visi dalyviai apdovanoti Gelgaudiškio vaikų darželio direktorės padėkos raštais.

Užvertėme dar vienos šventės gražų puslapį, neužilgo užversime ir paskutiniuosius šių kalendorinių metų lapelius. Metai ateina ir išeina, lieka jų dovanos, ypač ženklios mažųjų gyvenimuose, esančiuose ir dar būsiančiuose. Taip jie mokosi visko: gyventi, liūdėti, dainuoti. Dainuoti savosios kultūros paveldo lobius, juos atskleidę dar ankstyvojoje vaikystėje, ką amžiais mes patys kraičio skrynion sudėjom. Ir gal ne vienas iš jų vėlesniame gyvenimo laikotarpy atras džiaugsmą ir paguodą vaikystės dainoje. Tebūnie...

Valerija Vilčinskienė,

Gelgaudiškio vaikų darželio "Eglutė"

auklėtoja metodininkė