BESMEGENIAI IŠ BESMEGENIŲ ŠALIES

Kartą gyveno Besmegenis. Mielos buvo jo akys. Jis mūvėjo labai gražias pirštines. Beeidamas gatve, sutiko kitą Besmegenį - sniego. Susipažino jie, ir šis pakvietė naują draugą:

- Einam pas mane į svečius. Turiu daug gražaus polietileno, kurį man padovanojo Gelgaudiškio vaikų darželio "Eglutė" "Smalsučių" grupės vaikučiai ir jų tėveliai. Jie mus ir pavaišins. Ir abu užsuko į "Smalsučių" grupę. Čia jų laukė tėveliai, vaikučiai ir daugybė polietileno maišų. Sniego besmegeniui ir akys išvirto - kiek daug polietileno jo draugui kimšo ir kimšo į pilvuką mažieji vaikučiai. Kai šie pavargo, jiems gelbėjo jų tėveliai. Akyse vis pūtėsi ir didėjo jo draugas. Kai šis darbas buvo baigtas, jam "įsiuvo" sagas, užsegė baltą paltuką, prilipino nosį, akis, burnytę, rankas. Kad nebūtų šalta, net pirštines užmovė. Uždėjo šaliką, ant galvos - šiuolaikinę kepurę su dideliu kutu.

Atsistojo "privaišintas" polietileno Besmegenis, sunkiai atsiduso, vos begalėjo pasijudinti. Apsunkęs jis net pamiršo, jog vaišinosi tik vienas, jo draugas liko be vaišių. Bet užtat daug sužinojo sniego Besmegenis. Sužinojo, kad gali turėti draugą ne tik iš sniego, bet ir iš šios, niekam nereikalingos polietileno medžiagos, kuri nemaloniai draikosi aplink mus, teršdama aplinką. Jie apsikabino ir tyliai džiaugėsi, kad turi vienas kitą. Sniego besmegenis džiūgavo, nors ir alkanas būdamas, jog nešviečia saulutė, jam neteks virsti balute, dar ilgai galės vaikščioti Gelgaudiškio gatvėmis abu Besmegeniai.

_Vaikučiai, jei jų nesutiksite miestelio gatvėse, galite užeiti į darželį, kur mažieji jus supažindins su vienu iš jų.

Šią tikrą pasaką - ne pasaką kūrė tikro Gelgaudiškio, tikro vaikų darželio "Eglutė", tikri "Smalsučiai".

Tik jų mintis užrašė auklėtoja Valerija Vilčinskienė

X X X

Po gražaus vakaro darbo, trukusio gal trejetą valandų, norisi dėkoti Dominykos Daugėlaitės, Deimanto Škilio, Deimantės Maziliauskaitės, Vitalijaus Podymov, Kamilės Garkauskaitės mamytėms. Už nuoširdų talkinimą renkant polietileną Besmegeniui dėkojame Mildos ir Manto Bacevičių tėveliams, Rugilės Samajauskaitės mamytei, Deimantės Maziliauskaitės tėveliui. Dėkojame Igno Bataičio tėveliui, dovanojusiam puikų stovą - stuburą Besmegeniui. Rido Račkausko, Deimanto Škilio, Luko Berškio, Oskaro Šeflerio, Dominykos Daugėlaitės tėveliams, padėjusiems įsigyti papildomų medžiagų Besmegenio "apdailai". Dėkojame mažiesiems grupės vaikučiams, tuo metu buvusiems grupėje ir dalyvavusiems kūrybos procese. Dėkojame visiems darželio bendruomenės nariams, palaikiusiems idėją savaitės temą apie žiemą užbaigti Besmegenio skulptūros kūrimu ir priėmusiems jį į mūsų bendruomenę.  Tai ir atradimo inovacija - ir iš to, ką išmetame laukan, gali gimti gražūs dalykai. Šiandien šis Besmegenis  puošia mūsų darželio salę šalia šventinės eglutės, primindamas tikras lietuviškas, baltumu gilias  Šv. Kalėdas, jų baltą džiaugsmą. Juolab, kai už lango beveik stiebiasi žalsva žolytė... Jis pabuvos ir darželio vaikučių Šv. Kalėdų laukimo šventėje.

Tad palaimintų Šventų Kalėdų ir Jums visiems.

Valerija Vilčinskienė,

Gelgaudiškio vaikų darželio " Eglutė"

auklėtoja metodininkė

Renginio nuotraukos: