MARGASPALVIS RUDUO

Skundžiasi ruduo.

-Kas pasiųs man paltą,

-Kas kepurę duos?

Įpusėjus rudenėliui, kaip kiekvienais metais, taip ir šiemet, darželio ugdytiniai tradiciškai rinkosi į rudeniškai papuoštą salę. Kol mažieji apžiūrinėjo iš rudens gėrybių padarytas kompozicijas, netikėtai salėje pasirodė pats ruduo (auklėtoja Ingrida Zabramskienė), kuris ir pakvietė vaikučius pasivaikščioti rudenėlio takeliu.

Pasipuošę įvairiausiomis karūnėlėmis visa rudens palyda bekeliaudama pirmiausia sutiko lapelius („Žiogelių“ grupę). Mažiausieji darželio auklėtiniai, padedami vyresniųjų vaikų, nuotaikingai atliko „Lapelių šokį“, po kurio vyresniesiems vaikams teko atpažinti nuo kokio medžio nukrito lapeliai.

Tęsdami kelionę rudenėlio takeliu vaikai priėjo mišką, kur pamatė daug įvairiausių medelių ir grybų („Smalsučių“ grupė). Pasikalbėję apie rudeninį mišką, pasiklausę dainelių „“Ruduo“, „Lyja lietus ša-ša-ša“ bei eilėraščio „“Klevo lape, geltonėli“, vaikai su dideliu entuziazmu lenktyniavo rungtyje „Kas greičiau surinks kaštonus“.

Ilgai neužsibuvę miškelyje keliavo toliau ir priėjo daržą („Nykštukų“grupė). Ogi ten žiūri daržovės tiesiog virste virsta iš lysvių. Išsiaiškinę daržovių naudą mūsų organizmui, pasiklausę dainelės „Pomidoras“, eilėraščio „Išdykusi morkytė“, vaikai nutarė išsivirti sriubos iš bulvės ir buroko (žaidimas „Bulvė kalbina buroką“). Tikras įšūkis vaikams buvo ridenti daržo karalių –moliūgą. Vaikai bandė kuo toliau nuristi šią daržovę, tačiau moliūgas lyg tyčia neklausė ir raičiojosi į visas puses. Padirbėję iš peties darželio ugdytiniai ragavo kopūstų ir morkų salotų bei pasižadėjo daržovių valgyti kasdien.

Galiausiai vaikai priėjo sodą pilną kriaušių, slyvų, obuolių ir vyšnių („Zuikučių“ grupė). Čia sodo gėrybės surėngė tikrą paradą bei linksmai įsisuko rateliu atlikdami dainelę „Lietučio pasaka.“ Vaikams ypač patiko žaidimas „Surask porą“. Taip obuoliukams beieškant sau į porą kriaušyčių, rudenėlis netikėtai įnešė visą padėklą saldaus, gardaus, darželyje kepto obuolių pyrago.

Pasivaišinus pyragu rudenėlis padėkojo vaikams už smagią kelionę ir įteikė medalius. Vėliau linksmybės persikėlė į lauką. Čia vaikams teko su daržovėmis „nuspalvinti“ didžiulį grybą. Dar niekada darželio auklėtiniams neteko dažyti su „bulvių ir morkų dažais“, todėl visi su dideliu noru atliko šį smagų darbelį. Kitą dieną vaikai pasižadėjo daržoves surinkti, o žiemą jas nuvežti miško žvėreliams. Smagu, kad rudenėlio atneštos dovanos džiugins ne tik mus, bet ir pralinksmins žiemą žvėrelius.