VAIKŲ VELYKĖLĖS

Pažadinus, kas buvo užmigdyta,

Velykų saulė patekėjo rytą.

Prikėlė žolę, medį, plukės žiedą

Ir vis toliau per dangų rieda…

Tokiais žodžiais, visus mažuosius sugužėjusius į salę balandžio 1 – ąją, pasveikino auklėtoja Vilija Aukštuolienė, šiais metais organizavusi vaikų Velykėles. Čia pat auklėtoja „pavirto“ į šiltą, žydintį pavasarį ir pakvietė visus mažus ir didelius linksmintis, džiaugtis, dūkti, šėlioti, juk pavasaris atkeliauja kartu su gražiausiomis šventėmis – Velykomis, Atvelykiu arba mažosiomis Vaikų Velykėlėmis, Motinos diena.

Vaikučiai prisiminė kokie paukščiai parskrenda atšilus orui, kokiom giesmėm sveikina žemę ir žmogų. Vardijo pirmųjų pavasario gėlių pavadinimus, dainavo daineles, deklamavo eilėraščius apie bundančią gamtą.

Kas tai yra Vaikų Velykėlės? Atvelykis arba Vaikų velykėlės yra Velykų pakartojimas. Tad vaikai kartojo tai, ką jau išmokę, matę, įsiminę: linksminosi, žaidė estafetes, rideno margučius, dainavo, deklamavo, minė mįsles. Bet smagiausia visiems buvo suptis „sūpynėse“, kad sveiki ir dideli užaugtų ir sūpynių estafetę vasarai perduotų.

Jau kelinti metai darželio pedagogai ir vaikučiai įsijungia į „Naisių vasaros“ organizuojamą ir tradicija tapusį „Vaikų Velykėlių“ konkursą. Taip visi kartu mes puoselėjame gražius lietuviškus papročius.

Susikaupę , kruopščiai vaikai „margino“ Didįjį Margutį, dar kartą prisimindami kokiais raštais marginami velykiniai kiaušiniai, ką simbolizuoja kiekvienas margučio piešinukas. Didžiajam Margučiui vaikai palinkėjo geros kelionės į konkursą ir laimėti pagrindinį prizą.

Na, o šventės pabaigoje, pavasaris visus apdovanojo „Naisių vasaros“ organizatorių atsiųstomis dovanėlėmis – kompaktiniais diskais „Garny, garny pasuk ratą“, bei įteikė kiekvienam po mažą, saldų saulės spinduliuką.

Aukime stiprūs, sveiki ir laimingi!