Būk budrus ir atsargus

Atėjus rudeniui ir vaikams sugrįžus į darželį auklėtojos suskubo priminti ugdytiniams apie saugaus eismo taisykles.Rugsėjo 19-23 dienomis, grupėse auklėtojos su vaikučiais kalbėjosi kaip saugiai elgtis ne tik gatvėse, bet ir aikštelėje, kieme, kur ir nuo kada važinėti dviračiu, kada segėti atšvaitą, ką daryti užkalbinus nepažįstamąjam ir pan. Pasivaikščiojimo metu gatvėje stebėjo eismą, susipažino su miestelyje esančiais kelio ženklais, mokėsi taisyklingai eiti per perėją.

Pasikartoti ir įtvirtinti saugaus eismo žinias ugdytiniai susirinko rugsėjo 22d. į salę, kur vyko šventinis rytmetis „Būk budrus ir atsargus“. Auklėtoja Dalia Dovydaitienė pakvietė vaikus sėsti į traukinį (dainelė „“Traukinys“) ir visiems drauge keliauti į saugaus eismo šalį. Bekeliaudami vaikai garsiai skandavo „Jei taisykles tu mokėsi, saugiai elgtis tu galėsi“.

Kiekviena grupė šventės metu turėjo pristatyti namų darbus. Taigi, pirmoji stotelė buvo „Smalsučių“ grupė. Priešmokyklinukai parodė savo žinias apie kelio ženklus ir darželio draugus pakvietė kartu sudėti kelio ženklų dėlionę. Į antrąją „Zuikučių“ grupės stotelę vaikai keliavo su troleibusu (dainelė „Troleibusas“) . Čia ugdytiniai demonstravo savo žinias apie pėsčiųjų perėją ir atšvaitukus.

Į paskutiniąją „Žiogelių“ stotelę visi draugiškai nusprendė keliauti dviratuku ( dainelė „Dviratukas“). „Žiogeliai“ parodė savo žinais apie šviesaforą. Eilėraštuku priminę šviesaforo spalvų reikšmes, savo draugus „Žiogeliai“ pakvietė padainuoti dainelę apie vienąkojį dėdį (dainelė „Šviesaforas“).

Pasidžiaugę linksma, nuotaikinga ir kupina žinių kelionę, vaikai pasižadėjo visada ir visur laikytis saugaus eismo taisyklių. Galiausiai sėdo atgal į traukinį ir patraukė atgal į darželio salę, kur jų laukė kino teatras. Čia vaikų laukė pamokančios Amsiaus pamokėles. Taip vaikučiai ne tik dar kartą pasikartojo, bet ir įtvirtino žinias kaip saugiai elgtis gatvėje, kad saugotum ne tik save, bet ir kitus.