VELYKINIO MARGUČIO IEŠKOJIMAS

Ką tik praeitin nuskubėjo viena iš gražiausių metinių švenčių - Šv. Velykos, dažnuos namuos ant stalo dar vis lūkuriuoja spalvingi margučiai. Suaugusieji šią šventę sutinka su gilia Viešpaties Prisikėlimo paslaptim, reiškiančia, jog Dievo meilė galingesnė už blogį ir net pačią mirtį. Mažieji mūsų darželio mokinukai, kaip ir visame katalikiškame pasaulyje, šventė savo Velykėles, dar kartą prisiliesdami prie šio didžiojo džiaugsmo kiekvienas savais potyriais.

Balandžio ketvirtosios rytą papusryčiavę jie rinkosi į salę, kurios sieną puošė viso darželio mažųjų velykaičiai. Garbingiausioje vietoje puikavosi pats didžiausias, visų keturių grupių po gabalą sudėliotas, papuoštas įvairiausiais būdais margintais popieriniais margučiais.

Renginio sumanytoja ir vedančioji vyr. auklėtoja Rūta Vaičaitienė pavirto Šv. Velykų Bobute, kuri su mažiausiais šventės dalyviais "Nykštukais" paskelbia šventę, ją primena eilėraščiu, mįslėmis, patarlėmis ir skelbia paslaptingojo lobio paiešką. Primena, jog šį lobį saugo Velykinis Zuikis. Lobis kol kas neatrastas, jis tyliai bando mažųjų laukimo kantrybę.

Kiekviena grupė turėjo vieną iš šių  užduočių: "Susitikimas su parskridusiais paukščiais", "Kokios Velykos be Kiškio?", "Į svečius užsuka Gaidelis ir Vištelė". Jų metu dar kartą buvo prisiminta, kokie paukščiai parskrenda pirmieji, jų garsažodžiai, prisiminti velykiniai lalavimai, margučių marginimas, spalvų reikšmė. Visą programą apjungė liaudies žaidimai, dainelės, mįslės, pasakos, susijusios su šia švente, jos papročiais.

Pagaliau, šventiniam rytmečiui baigiantis, vėl sugrįžta prie paslaptingojo lobio ieškojimo. Ir tada mažieji pamato Velykinį Zuikį, ant palangės tyliai saugantį Velykinį lobį. Auklėtoja Rūta, mažiesiems padedant, atsineša lobį ir prasideda džiaugsmas - ten visiems po Velykinį margutį...

Nušurmuliavo dar viena šventė, kažką ir ji paliko mažųjų širdelėse, mintyse, naujų suvokimų labirintuose. Visos šventės turi pradžią ir pabaigą. Pabaigos neturi tik mažojo žmogaus suvokimo augimas, jo gyvenimas, tekantis, klausiantis, laukiantis, ieškantis, atrandantis.

Valerija Vilčinskienė,

Gelgaudiškio vaikų darželio "Eglutė"

auklėtoja metodininkė

RENGINIO AKIMIRKŲ NUOTRAUKOS