NEKLAUSK, KADA IŠEINA VAIKYSTĖ

Kaip ir kasmet kiekviena ugdymo įstaiga kažką išleidžia, išlydi į tolesnį gyvenimo kelią. Jau išaugta buvusi pakopėlė, jau suskaičiuotos visos buvusios dienos, nupiešti piešiniai, užrašyti vardai... Visa tai lieka tik atminty. Jie dar tokie maži, o jau spėjo išaugti pirmuosius savo gyvenimo kelelio pirmojoje ugdymo įstaigoje marškinėlius. Tenka išlydėti, atsisveikinti, linkėti. Ir taip kasmet...

Tyliais debesėliais mažieji Kodėlčiukai "Smalsučiai" nutūpė salėje, pažiro daugybė, gal jau paskutinių, klausimų. Saulutė deklamuoja: "Neklausk, kada išeina vaikystė, kalendoriuj nėra tos datos..." Tyliai parimusiam meškinui patiki savo mylimiausius žaisliukus ir dainele primena: "Aš skubu užaugti, aš skubu užaugti, būt tokia, kaip tėtis ir mama"... Salę užvaldo "Šakar Makar", pasidainavę, pasišėlioję prisipažįsta, jog nori į mokyklėlę. Suskamba: "Jau sudie, darželi, jau sudie, brangus". Teikiami darželio baigimo pažymėjimai, darželio direktorė mažiesiems linki sėkmės, tėveliams kantrybės.

Viskas gyvenime turi pradžią ir pabaigą, viskas prasideda ir baigiasi. Viskam ateina atsisveikinimo metas. O tai reiškia naują brandą, kuri, gal būt, ne taip paprasta akimi matoma, ne taip greitai užčiuopiama. Tai sudėtingi dalyki, įvairūs kelių kelelių vingiai. O jų daug ir viliojančių. Liekantieji visada linki išeinantiems rasti pačius tiesiausius, mieliausius, mažiausia skausmo ir rūpesčių teikiančius artimiesiems, ypač tėveliams. Tegul ir mūsų linkėjimai pildosi.

Gelgaudiškio vaikų darželio "Eglutė"

auklėtoja metodininkė Valerija Vilčinskienė

Renginio nuotraukos: